Ενδεικτική «εικόνα» της σειράς κατάταξης υποψηφίων δημοτικών συμβούλων στις πρώτες θέσεις του ψηφοδελτίου του συνδυασμού που ηγείται ο κ. Παναγιώτης Μερτύρης. Η σειρά κατάταξης ενδέχεται να είναι προσωρινή δεδομένου ότι ανταποκρίνεται μόνο σε 41 από τα 68 συνολικά εκλογικά τμήματα των δύο εκλογικών περιφερειών Παλλήνης και Γέρακα. (Για το λόγο αυτό, ο «Ν» αποφεύγει να δημοσιεύσει αριθμό σταυρών)
Καλώς εχόντων των πραγμάτων και δεδομένου ότι οι παρακάτω υποψήφιοι εμφανίζονται σε απόσταση «ασφαλείας» από τους ευρισκόμενους σε χαμηλότερες θέσεις συναδέλφους τους, η σειρά κατάταξης μάλλον δεν αναμένεται να έχει ανατρεπτικές μεταβολές, πλην, ίσως, κάποιων «μετακινήσεων» μεταξύ των ιδίων προσώπων.
Παλλήνη
- Κάλανδρος Παναγιώτης
- Γκρατσία -Πλατανιώτη Μαρία,
- Οικονόμου Θάνος,
- Καρατζάς Γιώργος,
- Μπαξεβάνη Φωτεινή,
- Δασκαλάκη Πανούση Φιλίτσα,
- Μαραζιώτης Ιωάννης
Γέρακας
Άρης Βίτσιος
Νεκτάριος Καλατζής
Ηλίας Περδίκης
Ευάγγελος Αλμπάνης
- Η μοναδική έδρα της Ανθούσας καταλαμβάνεται από τον συνδυασμό του κ. Α. Ζούτσου. (Εκλέγεται ο κ. Άγγελος Λιακόπουλος)