Με το ποσό των 2.700 € επιχορηγήθηκε από το Δήμο Παλλήνης, ο Σύλλογος Γονέων του 1ου Γενικού Λυκείου δημοτικής ενότητας Παλλήνης προκειμένου να υποστηριχθεί οικονομικά η συμμετοχή μαθητών του Σχολείου σε Εκπαιδευτικό Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα στο Λιλεχάμμερ της Νορβηγίας.
Σημειώνεται ότι το 1ο Γενικό Λύκειο δημοτικής ενότητας Παλλήνης, ως σχολείο «Pierre De Coubertin» συμμετέχει από το 1999 στο δίκτυο σχολείων της εν λόγω Επιτροπής.