Εντυπωσιακές νίκες εκτός έδρας για τον Παλλήνιακό και τον Α.Ο. Γλυκών Νερών στη 2η Αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄Κατηγορίας Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α. Επικράτησαν με 4-0 επί του Εθνικού Μάκρης και του Α.Π.Ο. Νικολακάκης με 3-2 αντίστοιχα, δείχνοντας -σε συνδυασμό με τις εμφανίσεις τους την περασμένη εβδομάδα- ότι θα βρίσκονται μεταξύ των ομάδων εκείνων που θα διεκδικήσουν με αξιώσεις τις κορυφαίες βαθμολογικές θέσεις στο πρωτάθλημα. Εκτός έδρας νίκη επί του Κεραυνού Κερατέας με 2-1 και από το ΜΑΡΚΟ, ισόπαλη στην έδρα της 1-1- με τον “Γ. Παθιακάκη” ο Α.Ο. Ατλαντίς Ανθούσας.
Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής (23-24 Σεπτ. 2017)
ΑΓΣΑ Θης. Εθν. Μάκρης – Παλληνιακός 0-4
Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου – ΑΠΕ Λαυρεωτική 3-2
Α.Π.Ο Νικολακάκης – Α.Ο. Γλυκών Νερών 2-3
Κεραυνός Κερατέας – ΜΑΡΚΟ 1-2
Α.Ο. Κορωπίου – Κυανούς Αστήρ Βάρης 0-2
Άρης Βούλας – Μάχη Μαραθώνα 0-0
Άνοιξη – Π.Α.Ο. Καλυβίων 1-0
Α.Ο Ατλαντίς – «Γιάννης Παθιακάκης» 1-1
Οι αγώνες του επόμενου Σαββατοκύριακου
3η Αγωνιστική, 30 Σεπτ. & 1 Οκτωβρίου 2017
Παλληνιακός – Α.Π.Ο Νικολακάκης
Α.Ο Γλυκών Νερών – Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου
ΜΑΡΚΟ – Α.Γ.Σ.Α. Θης. Εθνικός Μάκρης
Κυανούς Αστήρ Βάρης – Κεραυνός Κερατέας
Μάχη Μαραθώνα – Α.Ο. Κορωπίου
Π.Α.Ο. Καλυβίων – Άρης Βούλας
«Γιάννης Παθιακάκης» – Άνοιξη
Α.Π.Ε. Λαυρεωτική – Α.Ο. Ατλαντίς
Β΄Κατηγορία Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α
Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής (23-24 Σεπτ. 2017)
Α.Ο. Σταμάτας – Α.Ε. Γέρακα Ο.Φ Πανσταυραϊκού 1-0
Πρωτεύς Π. Φωκαιας – Αφιδναϊκός 5-0
Σαρωνικός Αναβυσσου – Π.Α.Σ. Ωρωπός 0-0
Α.Π.Σ. Δόξα Αγ. Αννας – Παμπαιανικός 1-4
Βουλιαγμένη – Αχιλλεύς Κ. Αχαρνών 2-1
Α.Π.Ο. Κρυονερίου – Α.Ο. Άρτεμις 0-0
Αετός Πικερμίου – Νίκη Δροσιάς 1-2
Παλλαυρεωτικός – Μαύρος Αετός 7-1
Οι αγώνες του επόμενου Σαββατοκύριακου
3η Αγωνιστική, 30 Σεπτ. & 1 Οκτωβρίου 2017
Α.Ε. Γέρακα Ο.Φ Πανσταυραϊκού – Βουλιαγμένη
Α.Ο. Άρτεμις – Α.Ο. Σταμάτας
Παμπαιανικός – Σαρωνικός Αναβύσσου
Αχιλλεύς Κ. Αχαρνών – Α.Π.Σ. Δόξα Αγ. Άννας
Νίκη Δροσιάς – Α.Π.Ο. Κρυονερίου
Μαύρος Αετός – Αετός Πικερμίου
Αφιδναϊκός – Παλλαυρεωτικός
Π.Α.Σ. Ωρωπός – Πρωτεύς Π. Φώκαιας