Φωτιά σε εξέλιξη αυτή την ώρα στην περιοχή της Ανθούσας -σε σχετικά κοντινή απόσταση από το σουπερ μάρκετ Σκλαβενίτης (πρώην ΜΑΚΡΟ)- με τη δύναμη της πυροσβεστικής υπηρεσίας να προωθεί συνεχώς οχήματά της για την αντιμετώπισή της. Δυστυχώς οι άνεμοι δεν βοηθούν την προσπάθεια των πυροσβεστικών μέσων και μάλλον η νύχτα θα είναι δύσκολη για την ευρύτερη περιοχή.
Πριν λίγο ακούστηκαν από μεγάφωνο οχήματος της πυροσβεστικής υπηρεσάις η εντολή άμεσης απομάκρυνσης αυτοκινήτων προς τους χώρους που εκτείνεται η φωτιά.
Για οτιδήποτε σε σχέση με την διαμορφούμενη από λεπτό σε λεπτό κατάσταση ο “Νεολόγος” θα τηρεί ενήμερους τους αναγνώστες του.