fbpx

Β΄Κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ: πέντε αγωνιστικές πριν τη λήξη & η πρωτιά στη βαθμολογία ανοιχτή για τρεις ομάδες

ΠΑΟ Καλυβίων

Πέντε αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος Β΄Κατηγορίας της ΕΠΣΑΝΑ και η κατάταξη στην κορυφή, ναι, μεν, προσδιορίζει ως ένα μεγάλο βαθμό τις ομάδες που διασφαλίζουν άνοδο στην Α΄Κατηγορία, πλην, όμως, είναι ακόμη νωρίς για να προβλεφθεί με ακρίβεια η τελική σειρά κατάταξης. “Παθιακάκης” και Άνοιξη” προπορεύονται με 67 και 65 βαθμούς αντίστοιχα και ακολουθεί ο ΠΑΟ Καλυβίων με 64 βαθμούς. Κατά συνέπεια, υπάρχει …δρόμος ακόμη και επειδή η “ομορφιά” του ποδοσφαίρου συνδέεται σε ευθεία γραμμή με το απρόβλεπτο, τίποτε δεν μπορεί να υποστηριχθεί με βεβαιότητα.  

 

Σε ότι αφορά τους ουραγούς, τα πράγματα είνα περισσότερο ξεκάθαρα. Υποβιβάζονται τρεις ομάδες με σοβαρό ενδεχόμενο να υπάρξει και τέταρτος υποβιβασμός αν από την Α΄Κατηγορία υποβιβαστεί και τρίτη ομάδα. (Αυτό θα συμβέι αν πέσουν από την Γ΄Εθνική Κατηγορία μία από τις δύο ομάδες της Ανατολικής Αττικής, Θύελλα ή Τριγλία)

Με τη σημερινή κατάταξη της βαθμολογίας υποβιβάζονται Δόξα Ποντίων, Κουβαράς και Διόνυσος.

Η Βαθμολογία με την ολοκλήρωση της 31ης Αγωνιστικής ημέρας

Β΄Κατηγορία

Οι αγώνες της 31ης αγωνιστικής ημέρας

Σάββατο 22 και Κυριακή 23 Απριλίου 2017

 

ΠΑΣ Ωρωπός – ΑΕ Γέρακα ΟΦ Παν/κου 3-3

ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ: Λου Οσμάν, Κανάτας, Αμπαζή, Αλιάι, Σκαρμούτσος, Μπαλόκας Γιώργος (64′ Τσαγκαράκης), Παπαγεωργίου, Μίχας, Φιλλής, Κανάρης, Ευφραιμίδης (84′ Αλεξόπουλος).

ΑΕ ΓΕΡΑΚΑ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ: Φελέσκουρας, Καρλατήρας, Τσιροζίδης (63′ Μανηδάκης), Παπαδόπουλος, Καγιάς, Δημητριάδης, Μπερέτης, Χριστοφιλόπουλος (73′ Δριλάκης), Τάνγκου-Ερμάλ (88′ Κωσταρέλης), Καλούδης, Δελάρδας.

Διαιτητές: Μανιώτης, Ρούντος, Μπαλαγκά

 

ΑΟ Κουβαράς – Πρωτεύς Παλαιάς Φώκαιας 2-4

ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑΣ: Καραογλάνης, Βουλισμάς (49΄Σώφρονας), Μικιρδιτσιάν, Λιάπης, Σύρος, Πρίφτης, Βαρσαμογιάννης (73΄Νικολακόπουλος), Μπουλούμπασης, Σταμάτης, Σερμπενιάδης (76΄Ρέρρας), Ζαφειρόπουλος.

ΠΡΩΤΕΑΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ: Φώσκολος, Καλαβρός, Νίνα, Χύκα(46΄Θάνος), Αναγνώστου, Κατσούλας, Τσιάτσιος, Ζντράβα (66΄Κούλιμπης), Πασάς, Παπακωνσταντίνου, Σκούφης (78΄Παπαγεωργίου).

Διαιτητές: Γκούβας, Περδίκης, Μπέκας

 

AΟ Άρτεμις – ΑΟ Σταμάτα 5-1

ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ: Μπλάνας, Μπαταβάνης (46′ Βεντούρης), Καζάλας, Μωϋσιάδης (55′ Καδίτης), Διαμάντης, Σαντίκου, Τσουκαλάς, Κολάγκι, Μητσιώνης, Ράσα (46′ Παπακώστας), Φυτιλής.

ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΑ: Πρωτόπαππας, Τσατσαράγκος, Παπαζής, Μπόρας, Κριεμάδης (32′ λ.τρ. Μπέντης), Πέππας, Σάββας (50′ λ.τρ. Πετράκης), Χρυσανθόπουλος, Μπουρτζαλιάνι, Μπερμπάντης, Σμυρναίος.

Διαιτητές: Βουδούρης, Αλεξοπούλου, Μαραγκού

 

Αφιδναϊκός – Σαρωνικός Αναβύσσου 1-1

ΑΦΙΔΝΑΙΚΟΣ: Μορφονιός, Δήμας, Μπεγκάι (38′ Γκιολα), Μπαρούτι, Νυχάς, Ζουβερέλης Μ., Αλί, Τσαλίδης (91′ Κουτσούκος), Μίχας, Κλίσι (81′ Ζουβερέλης Δ.)

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ: Τσάιμος, Μαλατάνος, Στουραΐτης, Μεγαγιάννης, Κετέογλου, Ναυπλιώτης (79′ Μπούκης), Τσομπανάκης, Κόεχλερ, Παπαγιάννη, Κοντογιαννόπουλος (64′ Ζουμπουρλής).

Διαιτητές: Αντιπαριώτης, Γουρνιάς, Λιόλιος

 

Παμπαιανικός – ΑΓΣΑ ΘΗΣ. Εθνικός Μάκρης 1-2

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ: Τσουνάκης, Δημήτρουλας, Χατζής, Πίττας, Παπασωτηρίου (67′ Παρθένης), Γκόμπλιας, Λαγός, Δούβος (60′ Κατσικώστας), Φράγκου (75′ Αντωνόπουλος), Τσιγάρας, Γιαμάς.

ΑΓΣΑ ΘΗΣ. ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ: Τσούκας, Μηναδάκης, Τσέλιος, Τασσόπουλος, Οικονόμου, Νικολέας (80′ Κουσούλης), Νικηφοράκης, Μαγκουσοχατζάκης (55′ Ευαγγελίου), Γεωργάτος, Δημητρίου (60′ Σοφρόνης), Ζιάγκος.

Διαιτητές: Αντωνίου, Πολυχρονιάδης, Μήταρης

 

Παλλαυρεωτικός – Γιάννης Παθιακάκης 2-2

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ: Κάπα, Κωνσταντινίδης, Πάνου, Σπυρόπουλος, Νικολαΐδης, Φετολάρι, Θεοφανίδης (81′ Δημητρόπουλος), Παπαδόπουλος, Ασλάνης, Ζουμάς (75′ Μπαλόπητας), Μωραΐτης (65′ Αδάμης).

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ: Παπαδόπουλος Βασίλης, Ασημάκης (91′ Αναστόπουλος), Γκάτζος, Κωστής, Τσίγγος, Τασιούδης Μόδεστος, Αθανασόπουλος Νικήτας, Ρόμπολας, Ιορδανίδης (80′ Γερογιάννης), Γιώτης (60′ Φωτίκας), Αραβιτάκης.

Διαιτητές: Μαλαμάς, Μπουξμπάουμ, Τσαλίκογλου

Διόνυσος – Βουλιαγμένη 0-1

ΔΙΟΝΥΣΟΣ: Πολεμίτης, Δήμτσας, Μίσιος, Κώνστας, Ζαβακόπουλος, Ευαγγελάτος, Σκαφίδας (80′ Χάχαλης), Ελευθερίου, Αγγελόπουλος, Ραφτακόπουλος, Μαυροκεφαλίδης (62′ Αγαπητός).

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Παπαχριστόπουλος, Ταγγούλης, Χαλκιάς (65′ Μπακούρος), Ζακόπουλος, Αντωνόπουλος, Καρδαμίτσης, Πουλάι, Παπαβασιλείου, Βοργιάς (60′ Νικολαΐδης), Σωτηρόπουλος, Μαντακίδης Π. (75′ Χαντάτ).

Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος, Σπυρόπουλος, Κουλοχέρης.

 

Αετός Πικερμίου – ΠΑΟ Καλυβίων 0-1

ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ: Βοτσίδης, Μοιρώτσος, Μποζίνης (46′ Καλογραιάκης), Φρίγγης, Γκούτσιας, Γκιτίδης, Κονταρίνης Αγγ. (56′ Ιωάννου), Κονταρίνης Αλ., Καραβατάκης, Μουλλάκης, Αρβανιτίδης.

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Γαλανάκης, Πασχάλη, Τραϊτοράκης, Χασουράκης, Κετέογλου, Κρασσάς, Απέργης, Αλεξίου, Οικονομίδης (75′ Μάτι), Ντίνος (83′ Καρελιώτης), Ζατσελάρι

Διαιτητές: Βλάχος, Καραθανάσης, Δουλγεράκης.

Οι αγώνες της 32ης Αγωνιστικής

Πρωτεύς Παλαιάς Φώκαιας – Δόξα Ποντίων Αχαρνών
Γιάννης Παθιακάκης – Διόνυσος Αττικής
ΑΕ ΟΦ Γέρακα Παν/Κου – Παλλαυρεωτικός
ΑΟ Σταμάτας – ΠΑΣ Ωρωπός
Άνοιξη – ΑΟ Άρτεμις
Σαρωνικός Αναβύσσου – ΑΟ Κουβαράς
ΑΓΣΑ ΘΗΣ. Εθνικός Μάκρης – Αφιδναϊκός
Βουλιαγμένη – Αετός Πικερμίου
ΠΑΟ Καλυβίων – Παμπαιανικός

Οι αγώνες της 33ης Αγωνιστικής

Αφιδναϊκός – Παμπαιανικός
Βουλιαγμένη – ΠΑΟ Καλυβίων
Αετός Πικερμίου – Γιάννης Παθιακάκης
Διόνυσος Αττικής – ΑΕ Γέρακα ΟΦ Παν/κου
Παλλαυρεωτικός – ΑΟ Σταμάτας
ΠΑΣ Ωρωπός – Άνοιξη
ΑΟ Άρτεμις – Πρωτεύς Παλαιάς Φώκαιας
Δόξα Ποντίων Αχαρνών – Σαρωνικός Αναβύσσου
ΑΟ Κουβαράς – ΑΓΣΑ ΘΗΣ. Εθν. Μάκρης

Οι αγώνες της 34ης τελευταίας αγωνιστικής ημέρας

Γιάννης Παθιακάκης – Βουλιαγμένη
ΑΕ ΟΦ Γέρακα Παν/Κου – Αετός Πικερμίου
ΑΟ Σταμάτας – Διόνυσος Αττικής
Άνοιξη – Παλλαυρεωτικός
Πρωτεύς Παλαιάς Φώκαιας – ΠΑΣ Ωρωπός
Σαρωνικός Αναβύσσου – ΑΟ Άρτεμις
ΑΓΣΑ ΘΗΣ. Εθν. Μάκρης – Δόξα Ποντίων Αχαρνών
Παμπαιανικός – ΑΟ Κουβαράς
ΠΑΟ Καλυβίων – Αφιδναϊκός

Γ ΄Κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ

Αποτελέσματα των αγώνων της 24ης Αγωνιστικής

Νικη Δροσιας – ΑΟ Αμφιαραος Καλαμου
ΑΟ Συκαμινου – Εθνικος Νέας Μακρης 7-1
ΑΠΕΣ Καπανδριτιου – Μαυρος Αετος 0-1
ΑΟ Αυλων – ΑΟ Ραμνους 1-4
ΑΠΣ Δοξα Αγ. Αννας – Α.Ο Φοιβος Βαρης 2-0
Νικητες Ανθουσας – ΑΣ Αστερας Γ. Νερων
Ρεπό: ΑΟΜ Πανσταυραϊκος

Οι αγώνες της 25ης Αγωνιστικής

Εθνικος Ν. Μακρης – ΑΟΜ Πανσταυραικος
Μαυρος Αετος – ΑΟ Συκαμινου
ΑΟ Ραμνους – ΑΠΕΣ Καπανδριτιου
Α.Ο Φοιβος Βαρης – ΑΟ Αυλων
ΑΣ Αστερας Γλυκών Νερών – ΑΠΣ Δόξα Αγίας Άννας
ΑΟ Αμφιαραος Καλαμου – Νικητες Ανθουσας
Ρεπό: Νικη Δροσιας

Οι αγώνες της 26ης Αγωνιστικής

ΑΟΜ Πανσταυραικος – Μαυρος Αετος Πικερμίου
ΑΟ Συκαμινου – ΑΟ Ραμνους
ΑΠΕΣ Καπανδριτιου – Α.Ο Φοιβος Βαρης
ΑΟ Αυλων – ΑΣ Αστερας Γλυκών Νερων
ΑΠΣ Δοξα Αγ.Αννας – ΑΟ Αμφιαραος Καλαμου
Νικητες Ανθουσας – Νικη Δροσιας
Ρεπό: Εθνικος Νέας Μάκρης