Κυπελλούχος Ελλάδος ο ΠΑΟΚ: επικράτησε 1 – 0 επί της ΑΕΚ

To Κύπελλο Ελλάδος κατέκτησε ο ΠΑΟΚ επικρατώντας με 1 – 0 επί της ΑΕΚ στον -κεκλεισμένων των θυρών- τελικό της διοργάνωσης που διεξήχθη στο Ολυμπιακό Στάδιο Αθηνών.

Το νικητήριο τέρμα της ομάδος της Θεσσαλονίκης πέτυχε ο Άκπομ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Είναι η τρίτη συνεχόμενη κατάκτηση Κυπέλλου από τον ΠΑΟΚ, σε ισάριθμες αναμετρήσεις με αντίπαλο την ΑΕΚ.

Με τη νίκη του αυτή ο ΠΑΟΚ κατακτά το 7ο κύπελλο της ιστορίας και το πρώτο νταμπλ αυτής.

Φίλαθλοι του ΠΑΟΚ γιορτάζουν την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδος από την ομάδα τους, στον Λευκό Πύργο.