Δημοτικές Εκλογές 2019: η ανακήρυξη των αποτελεσμάτων του Δήμου Παλλήνης από το Πρωτοδικείο

Τα αποτελέσματα των υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων των Συνδυασμών που συμμετείχαν στις Εκλογές της 26ης Μαίου 2019 στο Δήμο Παλλήνης όπως περιέχονται στην απόφαση ανακήρυξης του Πρωτοδικείου Αθηνών.

Συνδυασμός «Ανθούσα-Γέρακας-Παλλήνη μια πόλη για όλους» (επικεφαλής: Αθανάσιος Ζούτσος)

Εκλογική Περιφέρεια Ανθούσης

Τακτικοί

  1. Λιακόπουλος Άγγελος 749

Αναπληρωματικοί

  1. Μανάκος Αναστάσιος 230

Εκλογική Περιφέρεια Παλλήνης

Τακτικοί

  1. Σμέρος Κωνσταντίνος 2.173
  2. Μερτζάνος Γεώργιος 1.148
  3. Σταματίου Θεόδωρος 897
  4. Μπαξεβάνης Δημήτριος 871
  5. Ζινέλη Καλλιόπη 799

Αναπληρωματικοί

  1. Λεβαντή Μαρία 488
  2. Γκόνου – Πετράκη Αικατερίνη 470
  3. Παπανικολάου Νικόλαος 412
  4. Κύρογλου – Φακιδάρη Αικατερίνη 406
  5. Κακαμπούκη Βασιλική 371
  6. Ζάχος Λάμπρος 364
  7. Καπουράλου Δέσποινα 339
  8. Κόντη Χρυσούλα 281
  9. Χατζηδημητρίου Μαρία 221
  10. Ευθυμιάδου Ευθαλία 213
  11. Πολίτου (Πολίτη) Ευαγγελία 192
  12. Καταπόδης Ηλίας 188
  13. Καραμεσίνης Γεώργιος 154
  14. Νάκος Δημήτριος 154
  15. Κωνσταντίνου Γεώργιος 126

Εκλογική Περιφέρεια Γέρακα

Τακτικοί

  1. Αβαρκιώτης Φώτιος 2.050
  2. Στεφανάκης Εμμανουήλ 1.275
  3. Καρράς Δημήτριος 1.120
  4. Μουρτζιάπης Γεώργιος 1.011
  5. Μελισσά – Κόλλια Βασιλική 936
  6. Τσιτζικάκη Ασπασία 816
  7. Δημητριάδης Βασίλειος 716
  8. Πυργιώτης Αλέξανδρος 677
  9. Διακάκη Μαρία 643
  10. Κουκουβάου Διονυσία 610

Αναπληρωματικοί

  1. Σωτηρόπουλος Παναγιώτης 579
  2. Δημόπουλος Ιωάννης 554
  3. Μπάρπας Ιωάννης 517
  4. Μπουλμπασάκος Γεώργιος 500
  5. Βάβανος Αντώνιος 409
  6. Βαρκάρη Αργυρώ 379
  7. Παπαναστασόπουλος Νικόλαος 351
  8. Αντωνακάκη – Κοφινιώτη Αλεξάνδρα 300
  9. Τετράδη Κορίνα 285
  10. Ανδρεάκης Παύλος 278
  11. Στεφανίδου Αικατερίνη 250
  12. Χριστοδουλόπουλος Χρήστος 225
  13. Σεληνιωτάκης Ζαχαρίας 204
  14. Κυπριώτη – Μπαλτζώη Βαρβάρα 190
  15. Ψώνης Κωνσταντίνος 189
  16. Χανούσης Αθανάσιος 126
  17. Τριχώνα Δήμητρα 124

«Ανθούσα Γέρακας Παλλήνη Πόλεις Για Να Ζεις!» (επικεφαλής: Παναγιώτης Μερτύρης)

Εκλογική Περιφέρεια Ανθούσης

Αναπληρωματικοί

  1. Καραγιάννης Γρηγόριος 390
  2. Ευαγγέλου Μιλτιάδης 150

Εκλογική Περιφέρεια Παλλήνης

Τακτικοί

  1. Μερτύρης Παναγιώτης (επικεφαλής της παράταξης)
  2. Κουτσικούρης Τριαντάφυλλος 569
  3. Δασκαλάκη-Πανούση Τριανταφυλλιά 568
  4. Οικονόμου Αθανάσιος 495

Αναπληρωματικοί

  1. Μπαφίτη Βασιλική 476
  2. Μπαξεβάνη Φωτεινη 461
  3. Μαρκογιαννάκης Εμμανουήλ 451
  4. Κουρατζόγλου Αναστάσιος 393
  5. Λιβάνιος Θεόδωρος 383
  6. Παναγιωτακόπουλος Βίκτωρ 343
  7. Μαλαματένιος Βασίλειος 336
  8. Αντύπας Σωκράτης 335
  9. Πράπας Παναγιώτης 324
  10. Τσομάκη Ευαγγελία 268
  11. Σίσκα Άννα 198
  12. Κοτσώνης Ηλίας 197
  13. Αβτζή Αντωνία 161
  14. Στεφανόπουλος Κωνσταντίνος 155
  15. Σκλάβου Εμμανουέλα 96
  16. Πύρρου Σταυρούλα 80
  17. Σωνάκης Χρήστος 60

Εκλογική Περιφέρεια Γέρακα

Τακτικοί

  1. Καλαντζής Νεκτάριος 522
  2. Περδίκης Ηλίας 458
  3. Χριστοφιλέας Παναγιώτης 379

Αναπληρωματικοί

  1. Χαλκίδης Ιωάννης 368
  2. Φιλιππούση Ελένη 318
  3. Στρίκος-Στρίγκος Κωνσταντίνος 282
  4. Ζιώγκας Δημήτρης 206
  5. Πισκοτάκης Λεωνίδας 196
  6. Τρίγκας Δημήτριος 174
  7. Πανάγου Ευτυχία 161
  8. Παφίλη Αντιγόνη 152
  9. Κανάκης Παντελεήμων 151
  10. Καραμολέγκου Γαρυφαλλιά 148
  11. Σιάρκου Θεοδώρα 146
  12. Φραγκούλης Στυλιανός 125
  13. Καρβουνιάρης Αθανάσιος 119
  14. Νούσια Βασιλική 118
  15. Βερβέρη Σαπφώ 111
  16. Μάκκα Ιωάννα 111
  17. Ζάρα Μιχαέλα-Ξανθίππη 103
  18. Φράγκος Νίκος 90
  19. Σταύρου Κώστας 78
  20. Καζαλάκη Γιαννούλα 69
  21. Σπύρου Σοφία 66
  22. Λύτο Μαρία-Αρετή 61

Συνδυασμός «Άλλη Πόλη»  (επικεφαλής: Ραχήλ Μακρή)

Εκλογική Περιφέρεια Ανθούσης

Αναπληρωματικοί

  1. Πέτσας Σπυρίδων 77
  2. Σακελλαρίου Ιωάννης 74

Εκλογική Περιφέρεια Παλλήνης

Τακτικοί

  1. Μακρή Ραχήλ
  2. Σμυρλιάδης Θεόδωρος 942
  3. Κωνσταντάς Σπυρίδων 787

Αναπληρωματικοί

  1. Κοντογιάννη – Μπαλούρδη Ιωάννα 333
  2. Τιλκιτζής Ιωάννης 234
  3. Βογιατζής Γεώργιος 226
  4. Μέρμιγκας Μιχαήλ 209
  5. Φουσέκη Ελένη 207
  6. Αγγελογιαννόπουλος Μάριος – Αθανάσιος 185
  7. Κάτσικας Χρήστος 135
  8. Τριανταφύλλου Μαρίνα 134
  9. Σπυροπούλου Άννα 102
  10. Σαββίδου Δέσποινα 99
  11. Δημητρίου Δήμητρα 86
  12. Ζαρουκιάν Ζαρουί – Ζωή 73
  13. Διαμαντουλάκης Άγγελος 72
  14. Φιλωρίδη Ειρήνη 67
  15. Σκλίζης Ιωάννης 54
  16. Ιωσηφίδης Ιωάννης 54

Εκλογική Περιφέρεια Γέρακα

Τακτικοί

  1. Καρκούλιας Δημήτριος 420
  2. Μήλας Κωνσταντίνος 320

Αναπληρωματικοί

  1. Γενιά Καλλιόπη 196
  2. Στεργιώτη Αμαλία 191
  3. Μηλοπούλου Ελένη 189
  4. Χριστοδούλου Δέσποινα 173
  5. Μπαξεβάνη Θεοδώρα 159
  6. Γούλας Στέφανος 155
  7. Στεργίου Γεώργιος – Παναγιώτης 130
  8. Βούλγαρης Αντώνιος 126
  9. Γεωργακοπούλου Σοφία 123
  10. Κατσίκης Χρήστος 121
  11. Καψάλη Μαρία 103
  12. Στεμιτσιώτης Ηλίας 101
  13. Γιατρά Μαριάννα 97
  14. Μήτρου Στυλιανός 97
  15. Καλαϊτζή Αθηνά 97
  16. Μάϊνας Εμμανουήλ 90
  17. Μανωλοπούλου Αγγελική 86
  18. Σάκκη Σοφία 86
  19. Ζαχάρη Ιωάννα 85
  20. Σπηλιόπουλος Σπυρίδων 55
  21. Σδόνας Γεώργιος 42
  22. Δημητρίου Αναστάσιος 41
  23. Κουκουλας Ιωάννης 39

Συνδυασμός «Εμείς, Η Πόλη Μας» (επικεφαλής: Ειρήνη Κουνενάκη)

Εκλογική Περιφέρεια Ανθούσης

Αναπληρωματικοί

  1. Κωνσταντινίδου Ευτυχία 107

Εκλογική Περιφέρεια Παλλήνης

Τακτικοί

  1. Αμοργιανού Μαρία 306

Αναπληρωματικοί

  1. Γείτονα Αργυρώ 211
  2. Παλληκάρης Δημήτριος 188
  3. Κοτρώνης Δημήτριος 187
  4. Μανουράς Στέργιος 180
  5. Καλδής Γεώργιος 154
  6. Πετρόπουλος Ιωάννης 146
  7. Μαρκαντώνης Κωνσταντίνος 144
  8. Βλαχοπουλιώτη Αναστασία 117
  9. Μπαντούνα Μαρία 112
  10. Δημητροπούλου Σπυριδούλα 71
  11. Κωτσελάς Βασίλειος 53
  12. Κάρκας Ευθύμιος 53
  13. Τολούμι Ενκελόνα 52
  14. Μαλισιόβας Αθανάσιος 49

Εκλογική Περιφέρεια Γέρακα

Τακτικοί

  1. Κουνενάκη Ειρήνη (επικεφαλής της παράταξης)
  2. Κόπτη Μίλια Μαρία 245

Αναπληρωματικοί

  1. Αλυσσανδράκης Γρηγόριος Αλέξανδρος 196
  2. Καραγιάννη Φωτεινή 146
  3. Στεφοπούλου Ελένη 142
  4. Μανωλοπούλου Μαρία 130
  5. Ζαβιτσάνου Θεοφύλακτη 128
  6. Αντωνίου Βαρβάρα 126
  7. Καραναστάση Ειρήνη 109
  8. Παπαδογιάννης Μιχαήλ 102
  9. Απειρανθίτη Ελένη Αναστασία 99
  10. Θεσσαλονικεύς Νικόλαος 90
  11. Γκλιάνα Στυλιανή 78
  12. Τσούτσιας Παναγιώτης 78
  13. Λούφα Νικολέτα 77
  14. Νιργιανάκης Εμμανουήλ 58
  15. Μπαντιλέσκα Ιουλία 57
  16. Κωτσίδης Θεόφιλος 52
  17. Παπαδόπουλος Ευστάθιος 50
  18. Χρηστίδης Χρυσόστομος 33

«Λαϊκή Συσπείρωση Παλλήνης»  (επικεφαλής: Θεοδώρα Πασχαλίδου)

Εκλογική Περιφέρεια Ανθούσης

Αναπληρωματικοί

  1. Γαβράς Νικόλαος 156
  2. Περράκης Μιχαήλ 34

Εκλογική Περιφέρεια Παλλήνης

Τακτικοί

  1. Πασχαλίδου Θεοδώρα (επικεφαλής της παράταξης)

Αναπληρωματικοί

  1. Κυπρής Αντώνης 283
  2. Αθανασοπούλου – Κεφαλά Αργυρώ 95
  3. Πλατανιώτη Μαρία 93
  4. Γκούφας Εμμανουήλ 87
  5. Γεωργούλα Ελένη 82
  6. Ξένου Αγγελική 76
  7. Δημάρη Γλυκερία 74
  8. Παπαδοπούλου – Παμφίλη Αικατερίνη 62
  9. Καλογεράς Δημήτριος 58
  10. Μουντράκη Ελισάβετ 52
  11. Χατζημιχαήλ Γαβριήλ 52
  12. Γεωργακόπουλος Αναστάσιος 46
  13. Ηλία – Κατσαντώνη Ελένη 44
  14. Οικονόμου Βασίλειος 42
  15. Κιούλος Ιωάννης 37
  16. Μπάτρης Ευάγγελος 34
  17. Συμεωνίδης Κωνσταντίνος 31
  18. Καλτσουκαλάς Γεώργιος 30
  19. Τσαγγάρης Ευστράτιος 21
  20. Παπαβασιλείου Ιωάννα 16

Εκλογική Περιφέρεια Γέρακα

Τακτικοί

  1. Ριζάς Γεώργιος 189

Αναπληρωματικοί

  1. Αρμενιάκου Αναστασία 108
  2. Μαρούδα Ευγενία 92
  3. Καγκάνη Μαρια  87
  4. Καρακατσάνη Ευανθία 81
  5. Δρακόπουλος Παναγιώτης 70
  6. Σαλπαδήμου Βιολέτα 59
  7. Λεοναρδοπούλου Άννα 58
  8. Μπάλτας Άγγελος 50
  9. Γαϊτανίδης Χρήστος 49
  10. Κρέτσης Ευθύμιος 48
  11. Καραδήμας Αθανάσιος 41
  12. Μακαντάση Αλεξάνδρα 34
  13. Μπαλτίκα Δήμητρα 29
  14. Ευαγγελάτος Δημήτριος 29
  15. Τσάκωνας Άγγελος 28
  16. Παλάτος Γεράσιμος 27
  17. Κατοίκος Θωμάς 25
  18. Ευθυμίου Τσάρας Τριαντάφυλλος 25
  19. Παπαευθυμίου Αναστασία 20
  20. Παπαευθυμίου Γεωργία 18