Η τοπική κοινωνία της Παλλήνης, ιδιαίτερα ο φίλαθλος κόσμος της, τους ευχαριστεί για ό,τι και όσα προσέφεραν στον Παλληνιακό.
Με την προσωπική συμβολή τους, τη μεγάλη οικονομική αρωγή τους δίχως την οποία, ούτε ο προπονητής ούτε τα συμβόλαια με τους καλούς παίκτες θα υπήρχαν, έβαλαν τις βάσεις για την απογείωση της ομάδας στα ποδοσφαιρικά σαλόνια της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.
Με σεμνότητα, διακριτικότητα και ανυπόκριτη χαρά χαιρέτισαν τον άθλο της ομάδας και απέφυγαν αμφότεροι να “βγουν μπροστά” γιατί, απλούστατα, ο σκοπός της προσφοράς τους δεν είχε αυτό το κίνητρο και το απέδειξαν.
Ήρθαν ως Κύριοι, φεύγουν ως Κύριοι και κλείνουν την πόρτα πίσω τους με οριστικό και αμετάκλητο τρόπο.
Παρ΄όλο, όμως, το «κόστος» που θα έχει η επιλογή τους αυτή στο Σύλλογο, η συνεισφορά τους στην πιο όμορφη «σελίδα» εξέλιξης του Παλληνιακού είναι αποτυπωμένη με ανεξίτηλο χρώμα, κατά συνέπεια, καμία γομολάστιχα δεν θα μπορέσει να την ξεθωριάσει!