Αρχή Β΄γύρου με τους αγώνες του Σαββατοκύριακου στην Α΄και στη Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ

Ποδοσφαιρο
Γραμματοσειρα

Συνεχίζονται, σήμερα και αύριο, Σάββατο, 13 και Κυριακή, 14 Ιανουαρίου 2018 τα πρωταθλήματα των τριών κατηγοριών της ΕΠΣΑΝΑ με ώρα έναρξης 15:00. 

 

Στην Α΄Κατηγορία (16η αγωνιστική, έναρξη Β΄Γύρου) ξεχωρίζει η αναμέτρηση  (αύριο, Κυριακή 14 Ιαν.) Κεραυνού Κερατέας-Παλληνιακού. Η τοπική ομάδα ακολουθεί τον Παλληνιακό από απόσταση 9 βαθμών.

Στη Β΄Κατηγορία (16η αγωνιστική, έναρξη Β΄Γύρου) ξεχωρίζει η αναμέτρηση Αετού Πικερμίου-Α.Ο. Αρτέμιδος ενώ ο πρωτοπόρος Παμπαιανικός αγωνίζεται στην Βουλιαγμένη με την τοπική ομάδα.

Στην Γ΄Κατηγορία (13η αγωνιστική) ισοβαθμούν στην πρώτη θέση 4 όμαδες και ενδέχεται μετά και τα σημερινά αποτελέσματα κάποιες να υποχωρήσουν από την κορυφή της βαθμολογίας.

Όλοι οι αγώνες και των τριών κατηγοριών, τα ονόματα των διαιτητών που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις και οι βαθμολογικοί πίνακες

Α΄Κατηγορία

16η Αγωνιστική

2ος Γύρος πρωταθλήματος

Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018, ώρα 15:00

Α.Π.Ο. Νικολακάκης – Α.Π.Ε. Λαυρεωτική
Διαιτητές: Αντωνίου Ε., Πολυχρονιάδης Π., Χριστόπουλος Ν.

Άρης Βούλας - Κυανούς Αστήρ Βάρης
Διαιτητές: Μανιώτης Δ., Μήταρης Η., Τζαφόλιας Δ.

Άνοιξη - Μάχη Μαραθώνα
Διαιτητές: Δραγάτης Α., Δουλγεράκης Ε., Κουλοχέρης Ι.

Γιάννης Παθιακάκης – Π.Α.Ο. Καλυβίων
Διαιτητές: αχαρόπουλος Α., Τσαλίκογλου Ν., Κυριακόπουλος Σ.

Α.Ο. Ατλαντίς - Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου
Διαιτητές: Φωστέρης Γ., Γκόντα Α., Βιτσεντζάτος Κ.

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018, ώρα 15:00

Κεραυνός Κερατέας - Παλληνιακός
Διαιτητές: Κορδολαίμης Ε., Τζαφόλιας Δ., Κουτζιακουτζίδης Κ.

Α.Ο. Κορωπίου - ΜΑΡΚΟ
Διαιτητές: Μάλαμας Μ., Δουλγεράκης Ε., Τζαφόλιας Β.

Α.Γ.Σ.Α. Θης. Εθνικός Μάκρης - Α.Ο. Γλυκών Νερών
Διαιτητές: Μπερέτας Ν., Κυριακόπουλος Σ., Καλλής Α.


Β΄ Κατηγορία

16η αγωνιστική

Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018, ώρα 15:00

Αετός Πικερμίου – Α.Ο. Άρτεμις
Διαιτητές: Φωστέρης Γ., Σοφιάς Α., Χριστόπουλος Ν.

Βουλιαγμένη - Παμπαιανικός
Διαιτητές: Πανούτσος Π., Μαντάς Ι., Μπαλάγκα Ε.

Α.Ο. Σταμάτας - Αχιλλεύς Κ. Αχαρνών
Διαιτητές: Κορδολαίμης Ε., Παπαδιώτης Χ., Τσέλιος Ν.

Πρωτεύς Π. Φώκαιας - Σαρωνικός Αναβύσσου
Διαιτητές: Μπερέτας Ν., Γουρνιάς Θ., Σοφιάς Α.

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018, ώρα 15:00

Α.Π.Ο. Κρυονερίου - Α.Ε. Γέρακα Ο.Φ Πανσταυραϊκού
Διαιτητές: Κάντζος Γ., Ντόστης Κ., Σπίθας Δ

Α.Π.Σ. Δόξα Αγ. Άννας – Π.Α.Σ. Ωρωπός
Διαιτητές: Μανιώτης Δ., Μακρής Α., Αλεξοπούλου Α

Παλλαυρεωτικός - Νίκη Δροσιάς
Διαιτητές: Κορδολαίμης Ε., Μάναλης Α., Χριστόπουλος Ν.

Αφιδναϊκός - Μαύρος Αετός
Διαιτητές: Καραπέτσας Β., Πολίτης Π., Καραπιπέρης


Γ΄ Κατηγορία

13η Αγωνιστική

Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018, ώρα 15:00

Α.Ο. Κουβαρά - Νικητές Ανθούσας
Διαιτητές: Βαρσαμίδης Γ., Πολύδωρος Α., Λιόλιος Α.

Διόνυσος Αττικής - Α.Ο. Αμφιάραος Καλάμου
Διαιτητές: Ρεντίφης Λ., Βουδούρης Μ., Νίκας Γ.

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018, ώρα 15:00

Α.Ο.Μ Πανσταυραϊκός - Εθνικός Νέας Μάκρης
Διαιτητές: Κορωνιάς Κ., Μετακίδης Π., Ζήσιος, Ντούρος Γ.

Α.Ο. Αυλών - Α.Ο Φοίβος Βάρης
Διαιτητές: Δήμας Μ., Βάλλας Γ., Περδίκη Φ.

Α.Ο. Ραμνούς - Ολυμπιακός Λαυρίου
Διαιτητές: Οκονόμου Σ., Συκιανάκης Χ., Σταμάτης Α.

Α.Ο. Συκάμινου - Α.Σ. Αστέρας Γλυκών Νερών
Διαιτητές: Κορωνιάς Ν., Καστρινάκης Α., Σαμπάνι Μ.

Α.Π.Ε.Σ. Καπανδριτίου - Α.Π.Ο Νικηφόρος
Διαιτητές: Στάσης Γ., Καραβά Ε., Αρφάνης Κ.

Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον «Νεολόγο» και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.

Παρακαλούμε, να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη.

Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με προσβλητικό και υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.

Αν επιθυμείτε να έχετε δωρεάν στην οθόνη σας τις ειδήσεις που δημοσιεύει ο "Νεολόγος", συμπληρώστε τα ζητούμενα στοιχεία και πατήστε ΕΓΓΡΑΦΗ.